Sprzęt z odzysku (FOTO)

wieza

wiezaStare radia, gramofony Bambino, magnetofony szpulowe i kasetowe, a także komputery typu Amiga, Commodore czy konsole do gier Pegasus. Po raz drugi w świdnickiej wieży ratuszowej można podziwiać zbiory trójki pasjonatów elektroniki z PRL-u.

Stare radia, gramofony Bambino, magnetofony szpulowe i kasetowe, a także komputery typu Amiga, Commodore czy konsole do gier Pegasus. Po raz drugi w świdnickiej wieży ratuszowej można podziwiać zbiory trójki pasjonatów elektroniki z PRL-u.

wieza

Uroczyste otwarcie wystawy „Elektronika PRL-u” odbyło się w niedzielę, 18 stycznia w samo południe. Na pierwszym piętrze wieży ratuszowej zaprezentowane zostały polskie sprzęty grające, a na drugim dawne komputery.

W swojej kolekcji posiadamy magnetofony, gramofony, odbiorniki radiowe, zestawy głośnikowe spod znaku Unitra i wiele innych ciekawych urządzeń, które można zobaczyć na wystawie  – mówią  Tomasz Krug i Paweł Szill, dwaj młodzi pasjonaci ze Świdnicy, którzy wszystkie egzemplarze starego sprzętu trzymają w domu. – Chętnie przyjmiemy kolejny polski stary sprzęt RTV, który komuś zalega w domu – dodają. A jeśli nie działa, to chłopacy chętnie go naprawią. – Od dziecka interesowały mnie przedmioty minionej epoki, a od czasów szkolnych zacząłem je zbierać. Większość z nich nie działała, więc trzeba było przywrócić im nowy blask. Tu coś stuknąć, tam przykręcić, wymienić jakąś część – opowiada Tomasz Krug i dodaje: – Sprzęty naprawiamy sami. W Świdnicy są co prawda zakłady zajmujące się naprawą sprzętu RTV, ale niechętnie przyjmują do naprawy stare urządzenia. Na szczęście z częściami nie ma większego problemu i sprzęty naprawiamy sami. Chodzimy na giełdy staroci, jesteśmy częstymi gośćmi bazarów, targów…

Wystawa potrwa do niedzieli, 25 stycznia i dostępna będzie w godzinach otwarcia wieży ratuszowej, tj. od 10.00 do 18.00 na I i II piętrze obiektu. Wstęp wolny.

Więcej o wystawie w dzisiejszych „Wiadomościach Świdnickich”.

Beata Figurna-Garbiec, foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150118wieza{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *