Sprawca w rękach policjantów

13 godzin – dokładnie tyle wystarczyło policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, aby ustalić dane osobowe, namierzyć i zatrzymać mężczyznę, który w Świdnicy około godziny 4.20 po spowodowaniu zdarzenia drogowego, zbiegł z miejsca. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje Prokurator Rejonowy.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy młodszy inspektor Andrzej Dobies podziękował funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego świdnickiej komendy, których wnikliwa, nieprzerwana 13-godzinna praca operacyjna, żmudne czynności dochodzeniowo-śledcze zaowocowały zatrzymaniem 22-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego oraz ujawnieniem pojazdu, który brał udział w zdarzeniu, w którym śmierć poniósł 60-letni mieszkaniec Świdnicy. W sprawie zatrzymano także 17-letnią mieszkankę powiatu dzierżoniowskiego.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek. Nad ranem służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na jezdni na skrzyżowaniu ulic Wodnej i Mieszka I w Świdnicy, który miał zostać potrącony przez samochód. Pomimo starań ratowników, mężczyzny nie udało się uratować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *