Sprawca bombowego „żartu” zatrzymany

foto 03

foto 03Wałbrzyscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego na zaporze wodnej nad Jeziorem Bystrzyckim. Żartownisiem okazał się 33–letni mieszkaniec miejscowości Wrzeszcze Małe.

 

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego na zaporze wodnej nad Jeziorem Bystrzyckim. Żartownisiem okazał się 33–letni mieszkaniec miejscowości Wrzeszcze Małe. foto 02

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, w miejscu swojego zamieszkania – informuje starszy aspirant Joanna Żygłowicz, rzeczniczka prasowa wałbrzyskiej policji. – Został objęty policyjnym dozorem. Usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. W poniedziałek służby powiatu wałbrzyskiego i ościennych zostały na kilkadziesiąt minut postawione w stan najwyższej gotowości, po tym jak na policję w Wałbrzychu zadzwonił anonimowy mężczyzna z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na tamie w Zagórzu Śląskim. O godzinie 11.57 rozmówca poinformował policjantów, że uruchomienie zapalnika zostało ustawione na 12.27. Na miejsce wysłano policyjne patrole i jednostki straży pożarnej z Wałbrzycha, Głuszycy i Świdnicy. Obiekt dokładnie przeszukano. Nic nie znaleziono, nie było konieczności zarządzenia ewakuacji.

Zdjęcia z przeszukania obiektu można znaleźć tutaj

(ram)

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *