Spotykamy się w niedzielę!

Już 29 sierpnia, rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze z gminy Świdnica dziękować będą za tegoroczne plony. W tym roku współgospodarzami gminnego święta plonów będą mieszkańcy dwóch sołectw: Miłochowa i Jagodnika. Podczas dożynek będziemy również szukać najmłodszego, zaszczepionego mieszkańca miasta Świdnica i najstarszego, zaszczepionego  mieszkańca powiatu świdnickiego oraz najliczniej zaszczepionej wielopokoleniowe rodziny (kategoria wyłącznie dla mieszkańców gminy Świdnica). Wszystko w ramach Świdnickiego Łokcia, który ze względu na panującą sytuację ma wyjątkowy charakter.  Do zobaczenia w Jagodniku.

Korowód dożynkowy rozpocznie się na 15 min przed Mszą św. polową na boisku sportowym w Jagodniku. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na scenie wystąpią: Ludowo-Estradowy Zespół „Mokrzeszów”, „Mażoretki” z Pszenna, a na godz. 16.00 zaplanowano występ gwiazdy dożynek – zespołu After Party. Odbędą się także konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i stragan dożynkowy. W tym roku edycja ŚWIDNICKIEGO ŁOKCIA będzie miała tylko internetową odsłonę.  W ramach pierwszej kategorii, dedykowanej wyłącznie mieszkańcom gminy Świdnica, poszukiwać będziemy najliczniej zaszczepioną wielopokoleniową rodzinę.-  Zgłoszenia za pośrednictwem specjalnego formularza będą przyjmowane od 10 do 25 sierpnia. Premiować będziemy te rodziny, które wykażą się największą liczbą zaszczepionych osób w rodzinie i  zameldowanych w gminie Świdnica pod jednym adresem, np. babcia, dziadek, córka, syn, synowa, zięć, dzieci, wnuki. Im liczniejsza będzie wielopokoleniowa rodzina, tym większa szansa na wygranie cennych nagród – mówi Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Świdnicy.

Redakcja Wiadomości Świdnickich poszukiwać będzie najmłodszego, zaszczepionego mieszkańca miasta Świdnica oraz najstarszego, zaszczepionego dwoma dawkami (lub jedną w przypadku szczepionki Johnson&Johnson mieszkańca powiatu świdnickiego. Co zrobić, aby wziąć udział w zabawie? Jeśli jesteś mieszkańcem miasta Świdnica, a Twoje dziecko zostało zaszczepione, co w przypadku wygrania kategorii będziesz mógł udokumentować, prześlij nam na maila: rafalpawlowski@swidnickie.pl (podaj imię, nazwisko, datę urodzenia swojego dziecka oraz numer kontaktowy do siebie. Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia. Spośród wszystkich otrzymanych  zgłoszeń wybierzemy najmłodszego, zaszczepionego mieszkańca miasta Świdnica, o czym telefonicznie powiadomimy jego opiekunów do 26 sierpnia. Wręczenie atrakcyjnej nagrody odbędzie się podczas dożynek. 

Jeśli Twoja babcia lub dziadek mieszkają na terenie powiatu świdnickiego i zostali w pełni zaszczepieni, zgłoś jedną z  osób do kategorii najstarszy, zaszczepiony mieszkaniec powiatu świdnickiego. Możesz to oczywiście zrobić również samodzielnie. W tym przypadku również zgłoszenie należy wysłać będziesz na maila: rafalpawlowski@swidnickie.pl (podaj imię, nazwisko, datę urodzenia babci lub dziadka oraz numer kontaktowy do nich lub do siebie jeśli zgłoszenie wysyłasz osobiście). Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia. Spośród wszystkich otrzymanych  zgłoszeń wybierzemy najstarszego, zaszczepionego mieszkańca powiatu świdnickiego. Z laureatką lub laureatem skontaktujemy się do 26 sierpnia. Jeśli Twój stan zdrowia będzie pozwalał na odebranie nagrody osobiście, z wielką przyjemnością i zaszczytem wręczymy Ci ją na scenie w Jagodniku. Do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *