Spotkanie z sołtysami

Organizacja dożynek gminnych, Fundusz Sołecki na 2022 r., rekrutacja do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie, wypoczynek letni dzieci i młodzieży, a także informacje o programie Priorytetowym „Czyste Powietrze” były jednymi z głównych tematów spotkania wójt gminy Teresy Mazurek z włodarzami wsi.

Kolejna w tym roku narada sołtysów rozpoczęła się od uroczystego powitania nowej sołtys sołectwa Opoczka Anny Jaroszuk i wręczenia legitymacji sołtysa. Następnie w porządku obrad znalazły się sprawy związane z organizacją najważniejszego  wydarzenia w gminie Świdnica. – W tym roku współgospodarzami gminnego święta plonów będą mieszkańcy dwóch sołectw, Jagodnika i Miłochowa, a sama uroczystość rozpocznie się mszą świętą polową, na boisku sportowym w Jagodniku o godz. 13.00 – mówiła wójt Teresa Mazurek. Zachęcała, aby poza kulinarnymi specjałami sołectwa na swoich straganach prezentowały swoje walory turystyczne. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń na stragany i wieńce dożynkowe (więcej szczegółowych informacji pod nr tel. 74 852 12 26 wew. 312,313,314)

Kolejnym punktem narady sołtysów były informacje związane z naborem do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie. Otwarcie placówki planowane jest na miesiąc grudzień tego roku. Odpłatność na pobyt dziecka w żłobku na chwilę obecną wynosi 280 zł. Każda kolejna godzina (powyżej 10 h zagwarantowanych) będzie wiązała się z dodatkową opłatą w wysokości 28 zł. Dzienna opłata za wyżywienie dziecka w żłobku wyniesie 11,20 zł. Równoległe do prowadzonego naboru dzieci do żłobka poszukiwani są pracownicy na stanowiskach: pomoc pielęgniarka/położna. Atutem żłobka będą także posiłki, które będą przygotowywane na miejscu.

Sołtysi otrzymali także kompendium wiedzy w zakresie Programu Czyste Powietrze. Od czerwca br. w Urzędzie Gminy Świdnica, przy ul. Głowackiego 4 został uruchomiony Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu. Można w nim uzyskać porady, a następnie złożyć wniosek o dofinansowanie, czy rozliczyć poniesione wydatki w ramach Programu „Czyste Powietrze”. – Po gminnym, czy aglomeracyjnym programie dotującym wymianę tzw. „kopciuchów” na ekologiczne źródła ciepła, Program „Czyste Powietrze” jest kolejnym, finansowym wsparciem z którego mogą korzystać mieszkańcy gminy Świdnica i który może być łączony z innymi programami – podkreślała wójt gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *