Spotkanie z ratownikiem medycznym – lekcja pierwszej pomocy

W tym dniu w naszej klasie gościem była pani Dorota Laurecka, która na co dzień pracuje jako ratownik medyczny. Spotkanie miało charakter edukacyjny, na początku odbyła się pogadanka dotycząca zawodu ratownika medycznego, następnie przeszliśmy do części praktycznej.

Lekcja pierwszej pomocy 5

Pani Dorota pokazała w sposób prosty i przejrzysty jak należy zachować się podczas krwotoku z nosa, omdlenia, zakrztuszenia.

Pokazała co należy znajdować się w apteczce, przy tym również omówiła rolę, jaką pełnią poszczególne rzeczy będące zawartością apteczki, np.: koc termiczny, chusta trójkątna.

To była niesamowita lekcja pierwszej pomocy, która na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Uczniowie uznali ten dzień za ważne dla nich wydarzenie. W tym dniu doświadczyli interesującej lekcji edukacyjnej w zakresie pierwszej pomocy. Mogli dowiedzieć się, nauczyć – pokazując nawzajem na sobie, np. jak należy zachować się podczas krwotoku z nosa bądź prawidłowe związanie chusty trójkątnej pod bacznym okiem specjalisty. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zadawać pytania pani Dorocie, które ich nurtowały, a dotyczyły pracy ratownika medycznego.

Uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy w składzie: Błażej Batko, Julia Czapula, Filip Dobkiewicz, Weronika Głogowska, Szymon Grajek, Antonina Janicka, Nikodem Jarosz, Mateusz Jedliński, Bartosz Jurek, Jakub Laurecki, Artur Mączka, Wojciech Ogonowski, Oliwier Rabenda, Lena Radziszewska, Michalina Rogacz, Zuzanna Skrzyńska, Milena Struzik, Hanna Walczak, Mateusz Woźnica, której opiekunami są Edyta Natanek i Anna Sochacka.

   Lekcja pierwszej pomocy 1 Lekcja pierwszej pomocy 2 Lekcja pierwszej pomocy 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *