Spotkanie z Krzysztofem Kowalewskim (VIDEO)

W tym roku w ramach Czasu na teatr / Teatru na czasie odbyło się spotkanie z aktorem, który zapisał się w historii teatru, kina i pamięci milionów widzów jak niewielu innych —Krzysztofem Kowalewskim. Rozmowę poprowadziła Mariola Mackiewicz.

Krzysztof Kowalewski urodził się 20 marca 1937 w Warszawie. Jest aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i radiowym oraz znakomitym specjalistą od dubbingu. Szerokiej publiczności znany jest głównie z licznych ról komediowych. Wielką popularność zdobył dzięki wcielaniu się w radiową postać Pana Sułka w znanym słuchowisku “Kocham pana, panie Sułku”.

Wystąpił w wielu popularnych serialach – “W pustyni i w puszczy” (2001), “Graczykowie” (2001), “Szpital na perypetiach” (2001-2003), “Daleko od noszy” (2017). Epizodycznie pojawiał się już dużo wcześniej w wielkich, serialowych przebojach telewizyjnych “Stawka większa niż życie” (1965), “Zmiennicy” (1986) i “Szaleństwie Majki Skowron” (1976)

Dwukrotnie pojawił się u Jerzego Hoffmana w jego ekranizacjach pomnikowych dzieł Sienkiewicza. W “Potopie” (1973) zagrał Rocha Kowalskiego, żołnierza zręcznie oszukanego przez sprytnego Onufrego Zagłobę. Historia zatoczyła koło, gdy w 2000 roku, wystąpił w “Ogniem i mieczem”, jako… Onufry Zagłoba.

Ma ogromny dorobek dubbingowy, obejmujący kilkadziesiąt ról.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *