Spotkali się z uzdolnioną młodzieżą (FOTO)

Są młodzi, zdolni i bogaci. Właściciele świdnickiej firmy RST rozpoczęli cykl spotkań z uzdolnioną technicznie młodzieżą, by pokazać im, jaką drogą podążać i co zrobić, by w przyszłości dobrze zainwestować w siebie. – Będąc młodymi ludźmi powinniście być odważni, to jest ten czas, kiedy powinniście szukać swoich pasji i tego, co Was pociąga. Musicie to rozwijać. Wszystko po to, aby będąc w wieku średnim, być naprawdę doświadczonym fachowcem w danej branży – mówił do uczniów ze świdnickich szkół Krzysztof Habowski, prezes RST.

młodzież rst (16)

Spotkanie odbyło się dzisiaj, 9 marca w kinie Cinema3D i zapoczątkowało cykl spotkań pod nazwą „ŚwIT”, czyli Świdnica i IT – technologie informatyczne.

W wydarzeniu, oprócz wybranych uczniów szkół średnich oraz drugich i trzecich klas gimnazjów, udział wzięli też przedstawiciele miasta i powiatu, którzy są współorganizatorami przedsięwzięcia.

Firma RST powstała z ludzkiej pasji, która tkwiła w kilku młodych ludziach, którzy nie tylko ją rozwijali, ale umieli się znaleźć w dobrym momencie i zainwestowali w siebie. I tak z małej firmy powstał duży zakład, który zatrudnia dzisiaj około 100 osób. RST to firma, która robi niesamowite rzeczy i wciąż poszukuje młodych ludzi z pasją – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i zacytowała uczniom słowa Konfucjusza, że jeśli znajdzie się w życiu takie zajęcie, które sprawia przyjemność, to nie będzie się pracowało ani jednego dnia. – Znajdźcie dla siebie taką profesję, która będzie spełnieniem Waszym pasji. Tego Wam życzę – dodała.

Informatyka się zmienia. Mam nadzieję, że za 20 lat tak ją przeobrazicie, że wasze dzieci nie będą pamiętały tego, co się działo kilkadziesiąt lat wstecz – zaznaczył wicestarosta Zygmunt Worsa.

Podczas pierwszego spotkania odbył się wykład prezesa RST, Krzysztofa Habowskiego pt. „Jak to zrobić”. – Statystka mówi, że przeciętny mieszkaniec Polski posiada 2-pokojowe 48-metrowe mieszkanie, pewnie na kredyt, jest właścicielem kilkunastoletniego samochodu, ma 1 dziecko i niestety 50 proc. szansę, że na starość będzie potrzebował pomocy. Czy Wy też tak chcecie? Jeśli teraz nie zaczniecie myśleć o swojej przyszłości, to za chwilę będzie za późno – zwracał się do młodzieży Krzysztof Habowski i dodał: – Będąc młodymi ludźmi powinniście być odważni, to jest ten czas, kiedy powinniście szukać swoich pasji i tego, co Was pociąga. Musicie to rozwijać. Wszystko po to, aby będąc w wieku średnim, być naprawdę doświadczonym fachowcem w danej branży.

Tego dnia nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu informatycznego „Newbies”, a na koniec młodzież zobaczyła biograficzny film „Steve Jobs”, którego historia skupia się na kulisach wprowadzenia trzech kluczowych produktów przez firmę Apple w latach 1984-1998.

Firma RST powstała w Świdnicy w 1998 roku, dostarcza rozwiązania technologiczne dla biznesu. Wytwarza aplikacje na tablety, smartfony, telewizory i zegarki. Zatrudnia ponad sto osób w dwóch oddziałach w Świdnicy i we Wrocławiu.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *