Spotkaj się z podróżnikiem

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w  Jaworzynie Śląskiej serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z podróżnikiem, Bolesławem Grabowskim. Podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży do Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Bolesław Grabowski

Uczestnicy spotkania wysłuchają opowieści o podróży po Ameryce Północnej – o wielkich miastach amerykańskich, Niagarze niezwykłym wodospadzie w Krainie Wielkich Jezior Amerykańskich, o wizycie w szkole amerykańskiej i wiosce indiańskiej. Potężne Góry Skaliste i bezkresne prerie amerykańskie. Wioska Minonajtów (Amiszy) i zachwycająca Puszcza Kanadyjska. Wielokulturowość. Nie zabraknie oczywiście ciekawych pamiątek z podróży.

Bolesław Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Spotkanie odbędzie się 19 lutego (piątek) 2016 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworznie Śląskiej, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *