Spore kłopoty kibiców

policja3Trzynastu z nich po sobotnim meczu Górnika Wałbrzych i Chrobrego Głogów otrzymało zarzuty i zostało skazanych. Chodzi o zakłócanie porządku.

Trzynastu z nich po sobotnim meczu Górnika Wałbrzych i Chrobrego Głogów otrzymało zarzuty i zostało skazanych. Chodzi o zakłócanie porządku.policja3

To był mecz podwyższonego ryzyka. W jego zabezpieczaniu brali udział policjanci m. in. z Wałbrzycha, Głogowa, Legnicy i Wrocławia. Nie zabrakło incydentów, jednak według kibiców zdecydowanie wyolbrzymionych przez służby mundurowe. Zatrzymanych zostało trzynaście osób. – Sprawcy użyli środków pirotechnicznych w postaci petard hukowych i rac świetlnych – mówi aspirant Joanna Żygłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Kibicie to w większości mieszkańcy regionu wałbrzyskiego (jeden z Głogowa) w wieku od 19 do 36 lat. W ekspresowym tempie zostali skazani na grzywny w wysokości tysiąca złotych oraz na dwuletni zakaz stadionowy. Warto przypomnieć, że w meczu, którego stawką było mistrzostwo drugiej ligi Górnik uległ Chrobremu 0:2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *