Spółdzielnia bedzie miała nowego prezesa

mark

markPo 20 latach szefowania Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy Andrzej Markiewicz odchodzi ze stanowiska prezesa.

Po 20 latach szefowania Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy Andrzej Markiewicz odchodzi ze stanowiska prezesa. Jego następcę poznamy w kwietniu.mark

Spółdzielnia Mieszkaniowa z ulicy Skłodowskiej-Curie jest największą w Świdnicy. To ponad 6 tysięcy mieszkań, ponad 7,5 tysiąca członków spółdzielni i ponad 20 tysięcy mieszkańców.

Andrzej Markiewicz ma 68 lat i „podwójnie” nabyte prawa emerytalne. W styczniu spotkał się z radą nadzorczą i zasygnalizował chęć rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. Po formalnym złożeniu wypowiedzenia, rada nadzorcza w tajnym głosowaniu zatwierdziła jego decyzję kilkanaście dni temu. – Obecnie biegnie okres wypowiedzenia. Andrzej Markiewicz będzie pełnił funkcję prezesa jeszcze do 30 kwietnia – mówi Bronisław Sobolak, przewodniczący rady nadzorczej spółdzielni. Zapowiada jednocześnie, że konkurs na nowego prezesa ogłoszony zostanie za kilka tygodni.

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości zmiany zajdą również na stanowiskach zastępców prezesa. Obecnie funkcje te pełnią Maria Pijanowska (zastępca ds. ekonomiczno-finansowych) i Jan Mitura (zastępca ds. techniczno-eksploatacyjnych). – W ramach swoich uprawnień rada nadzorcza odpowiada za politykę kadrową, a obije zastępcy, podobnie jak i prezes osiągnęli już wiek emerytalny – tłumaczy Sobolak.

(ram),fot.Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *