Spłonął dach w kamienicy Hochbergów [FOTO]

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem, który wybuchł w nocy z soboty na niedzielę w jednej z kamienic w świdnickim Rynku. Akcja trwała do rana, na szczęście nikt nie zginął. Niestety straty będą ogromne. 

Ogień na dachu trzypiętrowej kamienicy, jednej z najstarszych w mieście, pojawił się po godzinie 21.00. Na miejsce wezwano większość zastępów z okolicy. Przyjechało kilkanaście jednostek. Ratownicy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Istniało bowiem duże prawdopodobieństwo, że płomienie przedostaną się na sąsiednie budynki. Ogień w kamienicy Hochbergów w Rynku zajął poddasze oraz dach. Ewakuowano wszystkich mieszkańców. 

Akcję rozpoczęto z podnośnika. Przez kilka godzin strażacy lali wodę na poddasze nie chcąc dopuścić do rozprzestrzenienia się płomieni na dachu sąsiadujących kamienic. Po kilkudziesięciu minutach dołączył drugi wóz z koszem. Wodę podawano już z dwóch stron, co znacznie przyspieszyło stłumienie płomieni. Niestety ogień doszczętnie zniszczył dach i strych. Woda, którą gaszono ogień zalała mieszkania. Na szczęście pożar nie zniszczył niższych kondygnacji i nie przeniósł się na sąsiednie kamienice. Mieszkańcy budynku Rynek 25 otrzymali potrzebną pomoc. Do schroniska przy ulicy Kanonierskiej przewieziono na noc 10 osób. Pozostali, z sąsiednich kamienic, mogli wrócić do domów. 

Akcja dogaszania i sprawdzania kamienicy prowadzona była całą noc. Miejsce zabezpieczała straż miejska i policja. Jak informują władze miasta w poniedziałek inspektor Nadzoru Budowlanego sprawdzi stan techniczny obiektu. Dopiero po szczegółowej ekspertyzie wyda dalsze decyzje. Swoje czynności przeprowadzi również prokuratora. 

> opr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *