Śpiewająco po angielsku

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych już po raz kolejny udowodnili, że język angielski znają…śpiewająco. Swoim talentem językowym i muzycznym pochwalili się podczas Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, który po raz trzynasty zorganizował Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Oświata hotelarka

Zmagania zostały zorganizowane 1 grudnia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nich udział osiemnastu uczestników z siedmiu powiatowych szkół: z I, II i III LO w Świdnicy, Zespołu Szkół w Strzegomiu, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, Zespołu Szkół CKR w Mokrzeszowie, Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy oraz z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Jury pod przewodnictwem muzyka Jerzego Brzostowskiego przyznało trzy wyróżnienia oraz trzy główne nagrody. Pierwsze miejsce zdobyła Barbara Rudnicka z Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy za wykonanie piosenki “If ain’t got you”. Drugie miejsce zajęli Emila Stempin i Mateusz Karcz z Zespołu Szkół w Strzegomiu za wykonanie piosenki “Stay high”, a na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Ziemba z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki “I have nothing”. Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Podhalicz, Żaneta Włudyga i Aleksandra Wrzosek z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych za wykonanie piosenki “When I’m gone”, Klaudia Zyska z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki “Say you love me” oraz Natalia Jurek z III Liceum Ogólnokształcącego za wykonanie piosenki “How you remind me”.

Jury zgodnie oświadczyło, że wykonania były na wysokim poziomie i rywalizacja była bardzo wyrównana.

(BFG)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *