Śpiewająco po angielsku

Klaudia Wysoczańska z I LO w Świebodzicach wygrała XV Jubileuszowy Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, który odbył się 12 grudnia w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy.

Festiwal rozpoczęła para tancerzy Barbara Kowalska i Marcel Podgórski z kl. 2gt, a prowadzący to Weronika Hulecka i Sebastian Sienkiewicz z kl. 4g. Do konkursu zgłoszono 25 utworów wykonanych przez 62 uczniów (ostatnią piosenkę zaśpiewał chór – 27 osobowy z ZSBE, który zadedykował występ ofiarom terroryzmu z Manchesteru)). Uczestnicy przyjechali z różnych szkół powiatu świdnickiego: ze Strzegomia, Świdnicy i Świebodzic, a wykonanie utworów było na wysokim poziomie. W czasie obrad jury wystąpił nasz specjalny gość – piosenkarka Natalia Widuto. Jury przyznało pierwszą nagrodę Klaudii Wysoczańskiej z I LO ze Świebodzic, drugie miejsce zajęła Barbara Rudnicka z ZSnr1 w Świdnicy, a trzecie Barbara Mikuła z I LO i Alicja Kubik z III LO ze Świdnicy.

Przyznano również 3 wyróżnienia dla Ewy Malinowskiej z ZS i Nicole Sarny i Nicole Radosz z zespołem„LO Aded” z ZSO ze Strzegomia oraz Adama Chlebowskiego z I LO ze Świdnicy. Nagrody od Posłów otrzymali: Aleksandra Kamińska z II LO Świdnica, Emilia Stempin z ZS Strzegom i Żaneta Dudka z III LO Świdnica. Chór „The Guardians” z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych ze Świdnicy otrzymał nagrodę publiczności.

Festiwal zorganizowały nauczycielki języka angielskiego w ZSHT Agnieszka Michalska, Bożena Domagała i Katarzyna Błaszczyk, sprzętem opiekował się Robert Karwowski, a uczennicom w obsłudze gości pomagały Emilia Młynarczuk i Ewa Rudownik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *