Spektakl „Lilka, cud miłości”

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Lilka, cud miłości”. To portret zakochanej kobiety odgrywany przez cztery znakomite aktorki – Paulinę Holtz, Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką, Joannę Żółkowską.

 

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie wspomnień „poetki miłości”, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, nazywanej zdrobniale Lilką. „Lilka, cud miłości” to portret zakochanej kobiety odgrywany przez cztery znakomite aktorki – Paulinę Holtz, Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką, Joannę Żółkowską. Spektakl od ponad roku podbija serca widzów w całej Polsce. Nie brakuje tu ślubów  i zdrad, humoru i tęsknoty, pasji i rozczarowań.

Aktorki zabierają publiczność we wciągającą podróż przez życie Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Scena zamienia się we wręcz filmowe ujęcia opowieści o tajemnicy miłości. A jeśli miłość, to wielka i namiętna, zakończona ślubem na Wawelu, z biciem w dzwony i piękną suknią i z orszakiem wspaniałych gości. Właściwe trzy śluby, ale zawsze ze wspaniałym mężczyzną, który spełnić ma największe marzenia i pragnienia. Są zdrady i  tęsknoty, jest stawianie wróżb z kart, a także wywoływanie duchów.

 

LILKA, CUD MIŁOŚCI

28 Października 2017, godz. 18.00

Sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) 90 zł (w dniu spektaklu), do nabycia w Informacji Turystycznej, ul. Wewnętrzna 2, tel. 74 852 02 90

 Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Muzyka: Urszula Borkowska

Obsada: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska

Głos dziecka: Antonina Nowakowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *