SPDC „Serce” uczy jak dzielić się sercem

Pierwszy dzwonek zabrzmiał 1 września także w Centrum Przyjaźni Dziecięcej przy ul. Kościelnej 15. Dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” podczas inauguracji nowego roku szkolnego w świetlicy odwiedzili: Marek Michalak obecnie konstytucyjny Rzecznik Praw Dziecka oraz prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

14233382_587115381471466_915175364_o

Spotkanie pierwsze po wakacjach prowadziła nowo wybrana prezes SPDC „Serce” Ewa Górecka, która powitała dzieci i zaprosiła do wysłuchania edukacyjnych bajek z książki „Mam swoje prawa i nie zawaham się ich użyć” wydanej nakładem Rzecznika Praw Dziecka. Odczytali je Marek Michalak i Beata Moskal-Słaniewska.

Rzecznik Praw Dziecka złożył podopiecznym Serca serdeczne życzenia owocnej pracy w roku szkolnym i rozwijania zainteresowań. – Nie bójcie się myśleć i zadawać pytania. Szanujcie się wzajemnie, przestrzegacie wzajemnie waszych praw i dopominajcie się o ich szanowanie – mówił Marek Michalak.

Prezydent miasta wspominała wizyty w Stowarzyszeniu na przestrzeni już blisko 30 lat, od których działa w Świdnicy SPDC „Serce”. – Wasi starsi koledzy, pierwsi wychowankowie Serca, bardzo dzisiaj pomagają także swoim rodzicom, zajmują się swoimi dziadkami, i są wspaniali. Myślę, że nauczyli się tego właśnie w Sercu, że trzeba się dzielić sercem – mówiła prezydent Świdnicy, rozmawiając z dziećmi. W imieniu władzy samorządowej pani prezydent złożyła Ewie Góreckiej oficjalne gratulacje z okazji wyboru na prezesa Stowarzyszenia i zapewniła, że Świdnica jako Stolica Dziecięcych Marzeń jest sojusznikiem działań na rzecz najmłodszych mieszkańców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *