Sparingowe derby dla AKS-u

Dwóch piłkarskich czwartoligowców z powiatu świdnickiego: AKS Strzegom i Polonia-Stal Świdnica starło się w grze kontrolnej przed rundą wiosenną. Lepsi okazali się strzegomianie.AKS Strzegom – Polonia-Stal Świdnica 2:1 (1:0)
Bramki: Alwin, Szerszeń – Szuba
AKS: Kretkowski – Durajczyk, Skrypak, Serweciński, Gołąbek, Krupnik, Sobczak, D. Krzyżanowski, Alwin, A. Wasilewski, M. Wasilewski oraz Słowik, Nitarski, Lesiński, Kuczma, Szerszeń
Polonia-Stal: B. Kot – Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Szuba, Sowa, Kusio, Jagieła, Kozachenko, Szczygieł, Myrta oraz Kurzeja, Gładysz, Białas, Mazanka, Podgórski, Somala

Oba zespoły grają na co dzień w IV lidze, ale w dwóch różnych grupach – AKS rywalizuje w grupie zachodniej, biało-zieloni walczą o punkty w grupie wschodniej. Spotkanie rozegrane w środę, 1 marca w Strzegomiu ułożyło się znakomicie dla gospodarzy. Już w 3. minucie niezdecydowanie świdnickich defensorów wykorzystał Mateusz Alwin, strzelając na 1:0 dla drużyny z miasta granitu. Świdniczanie podkręcili tempo, zepchnęli strzegomian momentami do niezwykle głębokiej defensywy, lecz piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki. Najbliżej celu byli Robert Myrta i Andrii Kozaczenko. Pierwszy co prawda pokonał Rafała Kretkowskiego, ale sędzia gola nie uznał, pokazując nieco wątpliwego spalonego. Myrta przegrał jeszcze ponadto pojedynek jeden na jednego z golkiperem rywali, a dobrze wyprowadzony przez swoich kolegów Kozaczenko nie trafił z dość ostrego kąta do pustej sieci. W odpowiedzi strzału z dystansu spróbował Adam Wasilewski, czujny w tej sytuacji był jednak Bartłomiej Kot.

Po zmianie stron świdniczanie wciąż zaciekle walczyli o wyrównanie i ta sztuka im się udała. W 65. minucie sędzia główny pokazał rzut karny za zagranie piłki ręką Damiana Sobczaka. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Wojciech Szuba i zrobiło się 1:1. W końcówce meczu w szeregach obu zespołów zobaczyliśmy młodych zawodników aspirujących do gry na poziomie seniorskim. Ostatecznie AKS przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, a decydujące trafienie zaliczył Mateusz Szerszeń.

W sobotę, 4 marca Polonia-Stal podejmie o 12.00 na sztucznym boisku OSiR-u Świdnica Bielawiankę Bielawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *