Spacer po dawnym Żarowie – Wspaniały XX wiek

Podczas 15 spotkania przy „Regale pamięci”, które odbywa się w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów, prowadzonym przez dwie organizacje pozarządowe z Żarowa, zapraszamy na podróż w czasie!

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zapraszają na 15 spotkanie przy „Regale Pamięci” w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów, które realizowane jest w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów. Spotkanie organizatorzy projektu zatytułowali: Spacer po dawnym Żarowie – Wspaniały XX wiek.

Prelekcję historyczną „Spacer po dawnym Żarowie – Wspaniały XX wiek”, poprowadzi Zbigniew Malicki: lokalny badacz historii, autor publikacji o tematyce historycznej. W ramach bibliotecznego spotkania, nie zabraknie licznych ciekawostek dot. m.in.: kopalni, brykieciarni, zakładów młynarskich, kąpieliska, orkiestry Spittlera, Kościoła, Marienhaus, czasów kryzysu, wydarzeń z 1945 roku w Żarowie. Po więcej szczegółów zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Żarowie!

Do uczestnictwa w „Spotkaniu 15” zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Żarów, którzy w miłej atmosferze, przy kawie lub herbacie – zechcą zobaczyć zbiory Regału pamięci i posłuchać prelekcji na temat XX wiecznej historii Naszego miasta!

Sprawdź tematykę poprzednich spotkań przy Regale pamięci: http://inicjatywab.pl/biblioteka-dziedzictwa/#spotkaniaprzyregalepamieci

Organizator: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, Partner: Biblioteka Publiczna w Żarowie, Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa GEOSPACE

Data: 28.03.2019

Godzina: 18:00-20:00

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Żarowie

Adres: ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

Wstęp: Bezpłatny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *