SP 2 na sportowo (FOTO)

Spotkaniem ze sportowcami, pokazowymi treningami i zawodami sportowymi. W ten sposób w Szkole Podstawowej nr 2 w Świdnicy uczczono Dzień Olimpijczyka i Dni Otwarte placówki. Niezwykłe wydarzenie dobyło się w piątek, 9 marca.

Wśród gości był wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Europy i Pucharu Świata, reprezentantem Polski w parakolarstwie Rafał Mikołajczyk czy wicemistrz Europy w kickboxingu i all style karate Arkadiusz Kaczmarek. Ten drugi, wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego ze szkoły poprowadził konkurencje sportowe dla przyszłych uczniów SP2. Dzieci miały też możliwość uczestniczenia w lekcjach piłki koszykowej prowadzonych przez zawodników i trenerów Franc Gardiner MKS Polonia Świdnica. Jednym z nich był sam Mieczysław Młynarski.

– To był dobry dzień. To były dobre doświadczenia. To była kolejna super impreza zorganizowana w SP 2. Zapraszamy do naszej szkoły. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, rozwinie swoje pasje i osiągnie sukces na miarę swoich możliwości – podsumowuje Mariusz Kuc, nauczyciel z SP 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *