Śniadanie daje moc

Dnia 06 listopada 2015 r. uczniowie z klas 1-3 i oddziały wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Po wcześniejszym przeprowadzeniu pogadanek na temat zdrowego odżywiania, we współpracy z rodzicami i dziećmi zorganizowaliśmy śniadaniowy bufet. Następnie po zapoznaniu się z 12 zasadami zdrowego odżywiania dzieci miały możliwość skomponowania własnoręcznie swojego śniadania na bazie pieczywa razowego lub pełnoziarnistego. Mogły również poczęstować się owocami lub warzywami. Każdy mógł zjeść to na co miał ochotę. Pomysł ten bardzo się dzieciom spodobał, a śniadanie w takiej wersji cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą puste stoły.

śniadanie1

Uczniowie lubią akcje, w których przygotowaniu sami mogą uczestniczyć. Dlatego wspólne przygotowanie i spożywanie drugiego śniadania bardzo im się spodobało i zapadło w pamięci. Dzięki tej akcji wzrosła też świadomość rodziców i dzieci dotycząca zdrowego odżywiania. Większość uczniów do picia przynosi zwykłą wodę, a cała klasa zrezygnowała z jedzenia w szkole słodyczy.

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im św. Mikołaja w Pastuchowie w składzie: Angelarana Almhrez, Julia Banasik, Alicja Kawa, Adam Kędzierski, Milena Kubacka, Klaudia Lądowska, Emilia Majewska, Filip Mattheis, Maja Niwińska, Marika Orzechowska, Wiktoria Przeździęk, Filip Stelmach, Antoni Szywała, Maciej Trawczyński wraz z opiekunem Katarzyną Gradowicz.

śniadanie 2śniadanie 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *