Śniadanie daje moc (FOTO)

Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy, którzy w piątek, 6 listopada przyłączyli się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego na temat zasad zdrowego odżywiania: „Śniadanie daje moc”.

Uczniowie przed przystąpieniem do pracy poznali piramidę prawidłowego żywienia. Następnie po dokładnym umyciu rąk, ochoczo przystąpili do samodzielnego przygotowywania zdrowego i pysznego śniadania.

Dzieci podczas robienia śniadania miały do wykorzystania: pieczywo ciemne i jasne, masło, sery białe i żółte, jajka, wędliny i najróżniejsze warzywa między innymi – pomidory, ogórki świeże i kiszone, rzodkiewka, szczypiorek, papryka, oliwki, awokado, kalarepa, sałata.

Uczniowie oprócz kolorowych kanapek, myszek z jajek lub z sera oraz grzybków z pomidorów, sałatek warzywnych wykonywali także owocowe sałatki i owocowe szaszłyki do których wykorzystali: kiwi, mandarynki, banany i winogrona. Nie zabrakło również koktajli owocowych i chleba pieczonego przez rodziców. A w jednej z klas na stole pojawił się …. samowar,  z którego uczniowie pili herbatę z imbirem. Natomiast 3b przygotowywała śniadanie w świdnickim Tesco, gdzie ze składników przygotowanych przez pracowników sklepu uczniowie wykonywali kanapki z twarożkiem, z rzodkiewką i szczypiorkiem oraz kolorowe kanapki z warzyw i serków. A deser … owoce.

Szykowanie śniadania było dla wszystkich doskonałą okazją do współpracy i przyniosło wiele radości z samodzielnie przygotowanego posiłku. Podczas pracy dzieci uczyły się jak ciekawie i estetycznie przygotowywać pożywne śniadanie dla całej rodziny.

Całe przedsięwzięcie powiodło się dzięki rodzicom, którzy przygotowali wszystkie potrzebne produkty.

(SP 105)

{gallery}galerie/151109moc{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *