SMS Świdnica podsumował Mistrzostwa Polski (FOTO)

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbyły się pierwszy raz w Świdnicy i pierwszy raz w organizację tak prestiżowej imprezy zaangażowała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego – placówka prowadzona przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Świdnicki SMS może mówić o sukcesie organizacyjnym i sportowym.

kolarze3

Najlepsi polscy kolarze walczyli o medale na Dolnym Śląsku od 22  do 26 czerwca 2016. Termin Mistrzostw Polski był nieprzypadkowy, według zaleceń Międzynarodowej Unii  Kolarskiej w tym terminie w całej Europie odbywają się mistrzostwa danych krajów, więc każdy czołowy zawodnik ma możliwość wystąpienia przed swoimi rodakami.

Mistrzostwa Polski są najważniejszym kryterium kwalifikacyjnym do udziału w Igrzyskach Olimpijskich i każdy zawodnik z kadry olimpijskiej, który myślał o starcie w Rio de Janeiro, miał obowiązek wystartować w Mistrzostwach Polski w Świdnicy.

Dla świdnickiego SMS–u impreza była wielkim świętem – młodzież odwiedziła cała kolarska brać, a biuro wyścigu, znajdujące się na terenie internatu, tętniło życiem i skupiało najwybitniejsze osobistości ze świata sportu – komentatorów sportowych, trenerów, sędziów, prezesów klubów… Wyniki również rozsławiły po Polsce placówkę, która świetnie szkoli i przygotowuje do dalszej kariery.

W kategorii junior srebrny medal zdobyła Aurela Nerlo, uczennica II klasy LO SMS, kandydatka do stypendium Prezesa Rady Ministrów ze średnią 5,0.

Wyścig Elity wygrał Rafał Majka, pierwszy raz zdobywając tytuł Mistrza Polski a tytuł II wicemistrza Polski – Sylwester Janiszewski – kolejny absolwent szkoły

Złoto w jeździe indywidualnej na czas zdobył Maciej Bodnar , również absolwent SMS-u

W kategorii Orlik brązowy medal ze startu wspólnego zdobył Przemysław Kasperkiewicz, który wywalczył medal w najtrudniejszych warunkach, po wielogodzinnej jeździe przy 36 stopniach Celsjusza.

Jesteśmy bardzo dumni z występu naszych uczniów, absolwentów – ich sukcesy motywują nas do dalszego szkolenia i wychowywania w duchu fair play. Mamy nadzieję, że selekcja dokonana w Świdnicy zaprocentuje w Rio – komentuje Julia Dusza z SMS Świdnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *