„Śmieci sortuję, przyrodę ratuję”

22.04.2016 r. z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy II wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Śmieci sortuję, przyrodę ratuję”.

Śmieci sortuję 1

Konkurs polegał na przygotowaniu „Eko-zabawki”. Uczniowie wykonali żółwie z dnia butelki plastikowej oraz wyspę z worków na śmieci, kartonu i rolek po papierze toaletowym. Poprzez udział w konkursie uczniowie dowiedzieli się, jak ważny dla środowiska jest recykling. Można stworzyć proste rzeczy z materiałów, które dla wielu są zwykłymi odpadami, a dla innych fascynującym surowcem wtórnym. Warto pamiętać o tym, że o Ziemię należy dbać nie tylko od święta!

Uczniowie wskazali to wydarzenie, ponieważ zajęli I miejsce w konkursie. Chcą zwrócić uwagę na to, aby każdy z nas był przyjacielem przyrody, dbał i chronił ją. To od nas zależy przyszłość naszej Planety, dlatego ważny jest udział w akcjach, które mają na celu uświadomienie potrzeby dbania o nią tak aby służyła następnym pokoleniom.

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach w składzie: Piotr Chudy, Michał Jania, Maja Kica, Patrycja Kosiarska, Emilia Mision, Weronika Niedźwiecka, Kacper Newada, Wiktoria Ogorzała, Mateusz Polichn, Filip Szykowny, Małgorzata Witkowska, której opiekunem jest Justyna Mirowicz

Śmieci sortuję 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *