Słodkie podziękowanie

Strzegomscy urzędnicy słodkimi pierniczkami, które wcześniej przygotowywali i upiekli uczniowie Zespołu Szkół, podziękowali swoim petentom. Akcja odbyła się w okresie przedświątecznym już po raz trzeci.

strzegom-pierniczki

Uczniowie klasy trzeciej o specjalności piekarz pracowali nad wypiekami pod fachowym okiem nauczyciela zawodu Barbary Balawender. Już od 7 grudnia degustacja pierników odbywa się m.in. w Kasie Urzędu Miejskiego.

Uczniowie klasy trzeciej o specjalności piekarz mają już dużą wprawę, radzą sobie bardzo dobrze. Mają duże zadatki na fachowców. Co roku robią coś nowego. Hitem tegorocznym wypieków świątecznych jest misa z piernika – mówi Barbara Balawender, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Natalia Wrona, naczelny dekorator przybliża jak ją wykonać.

Oklejamy ciastem żaroodporną miskę tak, by gładko i równo wyłożyć ciasto. Wypiekamy w piekarniku, smarujemy lukrem i dekorujemy śnieżynkami z brązowego lukru. Miska jest jadalna i… może nie przetrwać od przyszłych świąt – żartuje.

Wszystkim pracownikom i klientom Urzędu Miejskiego w Strzegomiu życzymy Wesołych Świąt, pachnących naszymi piernikami – dodaje Barbara Balawender.

Oprac. MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *