Skoda dla Amelki

Przez dwa dni na świebodzickim Rynku można było oglądać Skodę Favorit, którą strzegomski taksówkarz Łukasz Kondak postanowił odrestaurować i wystawić na licytację charytatywną dla 17 – miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia. Dziewczynka choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni, a terapia genetyczna kosztuje 9,5 miliona złotych.

W akcję zaangażowało się wiele osób o dobrych sercach nie tylko z branży motoryzacyjnej. Trzydziestoletnia Skoda Favorit w miesiąc zyskała nowy wygląd i stylizację, upodabniając się do sportowej Skody V. – Auto przeszło kapitalny remont obejmujący silnik, skrzynię biegów, cały układ napędowy i zawieszenie. Wszystkie części zostały oczyszczone, naprawione, a niektóre zastąpione nowymi. Nadwozie również zostało rozebrane do gołej blachy w celu wykonania prac blacharskich i lakierniczych – mówi Łukasz Kondak, organizator projektu.

Przy okazji prezentacji Skody można było wrzucić przysłowiową złotówkę do puszki na rzecz Amelki. Akcję wsparł również Paweł Ozga, Burmistrz Miasta Świebodzice. Od 18 stycznia na stronie http://skodadlaamelki.pl/ ruszy wielka licytacja auta, z której dochód w całości zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

Jest to kolejna po #sweterchallenge wspaniała akcja, w której świebodziczanie mogą wspomóc leczenie chorej Amelki.
Warto pomagać – zachęcają urzędnicy. – Wczoraj otrzymaliśmy informację, że mała Nadia, dla której Świebodzice zatańczyły Zumbę, jako czwarte dziecko w Polsce została poddana terapii Car-T, nazywanej terapią ostatniej szansy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *