Skazani za łapówki

wiezienie1Dyrektor i prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Wałbrzychu zostali skazani za tzw. przekupstwo menadżerskie.


Dyrektor i prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Wałbrzychu zostali skazani za tzw. przekupstwo menadżerskie.policja

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu uznał Sylwię O. – dyrektora oraz Jana G. – pełniącego funkcję społeczną prezesa Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Wałbrzychu za winnych żądania i przyjęcia łapówek w zamian za zlecenie bez rozpisania przetargu publicznego przeprowadzenie prac remontowych zbiorników wodnych w Bartnicach, Kozielnie, Dobrocinie i Owieśnie.

Jan G. został skazany na karę łączną 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 600 zł oraz orzeczono wobec niego przepadek korzyści uzyskanych z przestępstwa w kwocie 8.000 zł. Sylwii O. sąd wymierzył karę łączną 2 lat pozbawienia wolności i grzywnę w kwocie 1000 zł oraz orzekł wobec niej przepadek korzyści uzyskanych z przestępstwa w kwocie 35.000 zł. Wobec obu oskarżonych sąd zawiesił wykonanie kar pozbawienia wolności na okres próby wynoszący 4 lata oraz orzekł wobec nich zakaz zajmowania stanowisk w stowarzyszeniach przez okres 4 lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *