SILENTlive i Rohele wystąpią na Otwartej Scenie

Wałbrzyski SILENTlive grający mieszankę popu i rocka oraz grunge’owe Rohele wystąpią 22 stycznia w świdnickim Klubie Bolko. Wałbrzyszanie zwyciężyli w głosowaniu publiczności, które zakończyło się 11 grudnia. W eliminacjach wzięło udział 7 zespołów, na które oddano łącznie ponad 2000 głosów!

Rohele - foto SILENTlive - foto_tn

Otwarta Scena jest projektem stworzonym i realizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Jego celem jest umożliwienie wykonawcom zagrania koncertu w Klubie Bolko w Świdnicy. ŚOK udostępnia scenę, nagłośnienie, oświetlenie, wsparcie organizacyjne i promocyjne. Jedyne co muszą zrobić zespoły, to wysłać zgłoszenie i zdobyć głosy publiczności.

SILENTlive zdobył ich aż 955. Grupa powstała w Wałbrzychu w marcu 2008 roku. Ich muzyka rozwijała się na przestrzeni lat. Początkowo grali spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii, od czego zresztą pochodzi nazwa grupy. Do zupełnego zwrotu doszło w lutym 2012 roku. Brzmienie S/l zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej, ale wciąż posiada pop-rockowe elementy.

Wieczór w Klubie Bolko otworzy świdnicka formacja Rohele – grupa młodych i niezależnych muzyków grający grunge i rock inspirowany latami 90. Fani brzmienia ze Seattle będą zadowoleni ich występem. „Poprzez muzykę wyrażamy siebie i wyrzucamy to co leży nam akurat na wątrobie, dlatego teksty są zróżnicowane” – mówią muzycy tej formacji.

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową głosowania z 11 grudnia. Wszyscy wykonawcy pozostają w grze i wciąż można udzielić im swojego wsparcia w tym miejscu http://bit.ly/OtwartaScena – kolejne podliczenie głosów już 4 marca a jego stawką będzie występ 15 kwietnia w ramach Otwartej Sceny.

955 GŁOSÓW
SILENTlive (Wałbrzych)
gatunek: alternatywa, rock progresywny, pop-rock

770 GŁOSÓW
Airstrike (Legnica)
gatunek: heavy metal, thrash metal

275 GŁOSÓW
Rohele (Świdnica)
gatunek: grunge, garage rock, rock

106 GŁOSÓW
comin (Wałbrzych)
gatunek: metal

70 GŁOSÓW
Apokalipsa (Wołów)
gatunek: metal, rock

69 GŁOSÓW
Anty Klerykał (Mieroszów)
gatunek: punk rock, metal

35 GŁOSÓW
Solaris Road (Wrocław)
gatunek: hard rock, new wave

Organizatorem koncertów w ramach Otwartej Sceny jest Świdnicki Ośrodek Kultury. Występ SILENTlive i Rohele będzie biletowany w cenie 10 zł a połowa wpływu z biletów zostanie przekazana głównemu wykonawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *