Siłą domagali się zwrotu pożyczki

Znudziło się czekanie na spłatę zaciągniętej pożyczki, by przyspieszyć odzyskanie swoich pieniędzy 35-latka poprosiła o „pomoc” dwóch mężczyzn.

Znudziło się czekanie na spłatę zaciągniętej pożyczki, by przyspieszyć odzyskanie swoich pieniędzy 35-latka poprosiła o „pomoc” dwóch mężczyzn.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności w sprawie rozboju na mieszkańcu Świdnicy ustalili i zatrzymali trzy osoby, które teraz za swoje czyny odpowiedzą przez sądem.

Zatrzymana została 35-letnia mieszkanka gminy Świdnica, której znudziło się czekanie na spłatę zaciągniętej u niej pożyczki wobec czego by przyspieszyć odzyskanie swoich pieniędzy nakłaniała dwóch mężczyzn 24-latka oraz 35-latka do tego by zmusili siłą i przemocą mieszkańca Świdnicy do zwrotu jej pieniędzy – przybliża Magdalena Ząbek, rzecznik prasowy KPP Świdnica.

Zatrzymani zostali mężczyźni 35-letni mieszkaniec Świdnicy oraz 24-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, którzy spełniając prośbę kobiety „postarali się” jeszcze bardziej.

Biciem i kopaniem po całym ciele doprowadzili mężczyznę do stanu bezbronności, kradnąc mu dokumenty oraz telefon komórkowy wartości 50 złotych – dodaje rzecznik.

Utracone przedmioty zostały odzyskane.

Po zatrzymaniu wszyscy usłyszeli zarzuty. Wobec 35-letniej kobiety oraz 35-letniego mężczyzny prokurator rejonowy w Świdnicy zastosował dozór. Natomiast 24-latek okazał się osobą poszukiwaną i został odwieziony do Zakładu Karnego gdzie „zapomniał” powrócić po udzielonej przepustce. Za rozbój mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności, jej za nakłanianie do popełnienia przestępstwa grozi do lat pięciu.

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *