Sikorskiego czeka na wykonawcę

foto 03

foto 03Jeszcze w tym roku pojedziemy wyremontowaną ulicą Sikorskiego. Wyczekiwana przez kierowców inwestycja ma zakończyć się w listopadzie. Urząd Miejski w Świdnicy ogłosił właśnie przetarg na przebudowę drogi.

 

Jeszcze w tym roku pojedziemy wyremontowaną ulicą Sikorskiego. Wyczekiwana przez kierowców inwestycja ma zakończyć się w listopadzie. Urząd Miejski w Świdnicy ogłosił właśnie przetarg na przebudowę drogi.

Termin przyjmowania ofert mija 20 kwietnia. Przebudową ma zostać objęty odcinek od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ulicą gen. Mariana Langiewicza. Prace sfinansują samorządy Świdnicy (2.230.105 zł), gminy wiejskiej Świdnica (874.105 zł) oraz województwa (300.000 zł). Dodatkowo aż 2.678.054 zł będzie pochodziło z narodowego programu przebudowy dróg lokalnych. Łącznie Sikorskiego pochłonie ponad 5,5 mln zł.foto 03

Przebudowa podzielona została na dwa etapy. O szczególach opowiada Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – W pierwszym obejmie ona drogę w granicach administracyjnych miasta, w drugim odcinek terenu gminy wiejskiej Świdnica – drogę gminną wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Nad Potokiem. Pomimo podziału inwestycji na etapy, prace budowlane będą prowadzone jednocześnie na całym odcinku drogi w sposób pozwalający na utrzymanie ruchu obsługującego przyległe tereny. W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace związane z rozbiórką istniejących elementów drogi, budową kanalizacji deszczowej oraz przebudową kolidującej infrastruktury. Następnie prowadzone będą roboty ziemne. Po wykonaniu podłoża ułożone zostaną warstwy podbudowy, nowych nawierzchni oraz elementów bezpieczeństwa ruchu. W ramach pierwszego etapu przebudowana zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltobetonowa, pętla autobusowa oraz przepust pod drogą. Powstanie siedem miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej, jednostronny chodnik (odcinkowo dwustronny), ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie uliczne na terenie miasta. W drugim etapie prace obejmą odcinek drogi pozostający pod zarządem gminy wiejskiej Świdnica. Przebudowany zostanie skrzyżowanie z ulicą Nad Potokiem oraz część nawierzchni jezdni.

To bardzo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która po latach z poziomu planów w końcu przeszła do realizacji. Liczymy, że po przebudowaniu znikną utrudnienia związane z jej opłakanym stanem i ulica Sikorskiego przestanie być zmorą dla każdego kierowcy, który od strony Strzegomia czy łącznika autostradowego, wjeżdżał do naszego miasta – mówi Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy.

(ram)

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *