Siekierą w głowę kolegi

prokuratura

prokuraturaDla dziewiętnastu złotych rzucił się z siekierą na kolegę. 39-latek z Jaworzyny Śląskiej trafił już do aresztu. Przed sądem może odpowiedzieć za usiłowanie zabójstwa.

 

Dla dziewiętnastu złotych rzucił się z siekierą na kolegę. 39-latek z Jaworzyny Śląskiej trafił już do aresztu. Przed sądem może odpowiedzieć za usiłowanie zabójstwa.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Do zdarzenia doszło 26 stycznia w Jaworzynie Śląskiej. 39-letni Tomasz S. wraz z 26-letnim kolegą pił alkohol w piwnicy. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki. Tomasz S. chciał od kompana pieniędzy na kolejną porcje alkoholu, gdy ten nie chciał mu ich dać, Tomasz S. miał chwycić za siekierę i zadać dwa ciosy. Pierwszy trafił w głowę. Drugie, zbite uderzenie trafiło w kolano młodszego z mężczyzn. Ranny nie miał wyjścia – oddał posiadany przy sobie majątek – 19 złotych.prokuratura

Poszkodowany miał sporo szczęścia. Po uderzeniu w głowę miał ranę cięta długości 8 cm – mówi prokurator Marek Rusin. W trakcie przesłuchania Tomasz S. przyznał, że pokłócił się z kolegą, ale zaprzeczył, że zaatakował go siekierą, zamiast niej miał posłużyć się drewnianą listewką.

28 stycznia sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Przed sądem będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Górna granica kary to nawet dożywocie.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *