Siatkarska młodzież rusza w Polskę!

siatkauniwersal2

Do Rzeszowa juniorzy KPS-u, a do Legionowa juniorki Polonii – w takich kierunkach rozjadą się młodzi świdniccy siatkarze. Ćwierćfinały Mistrzostw Polski odbędą się od 15 do 18 lutego. Na tym etapie występuje 48 zespołów.

siatkauniwersal2

Losowanie grup eliminacyjnych odbyło się w Warszawie. System rozgrywek jest identyczny dla juniorów i juniorek. Każda grupa podzielona jest na dwie podgrupy po trzy zespoły. W nich gra się systemem każdy z każdym. Następnie z każdej podgrupy awansują po dwa zespoły do grupy finałowej, gdzie z zaliczeniem jednego meczu z podgrupy cztery zespoły powalczą o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów MP.

Trzeba przyznać, że obie świdnickie drużyny nie miały szczęścia i trafiły do bardzo trudnych grup. Juniorki Polonii – brązowe medalistki Mistrzostw Dolnego Śląska zagrają w Legionowie z gospodyniami (Mistrz Polski z ubiegłego roku) i BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała (8 zespół MP), natomiast w podgrupie B znalazły się: UKS Ares Nowa Sól, UKS Jedynka Łomża i MKS MOS Wieliczka.

Juniorzy KPS (wicemistrzowie Dolnego Śląska) udadzą się do Rzeszowa> W podgrupie B zmierzą się z MMKS-em Kędzierzyn-Koźle i SMS-em Ostróda. W podgrupie B zagrają: AKS VLO Rzeszów, Energetyk Poznań, Olimpia Sulęcin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *