Siatkarska młodzież jedzie w Polskę

Do Poznania wyruszą kadetki MKS-u, a do Wrocławia kadeci Dekorii. W tym tygodniu siatkarską młodzież ze Świdnicy czekają ćwierćfinały Mistrzostw Polski. W obu klubach liczą, że przygoda na krajowych nie skończy się już na pierwszych zawodach. Celem jest awans do półfinałów.

dekoria kadeci 17
Oba turnieje odbędą się od 17 do 20 marca. W obu zagra sześć zespołów, a tylko dwa najlepsze uzyskają przepustkę do kolejnej fazy. Kadetki MKS-u Świdnica, wicemistrzynie Dolnego Śląska zagrają w Poznaniu. W podgrupie eliminacyjnej mierzą się z gospodyniami, Energetykiem i NTSK Nysa. Jeśli wygrają przynajmniej jedno spotkanie, to w decydującej fazie zmierzą się w z dwoma zespołami z drugiej podgrupy, w której są: BKS Bielsko-Biała, Jedynka Kluczbork i Abis Łódź. – W zeszłym roku nie udało nam się awansować do półfinału, ale mocno wierzę, że w tym sezonie będzie lepiej. Ja i dziewczyny jesteśmy bardzo optymistycznie nastawione – mówi trenerka MKS-u, Magdalena Sadowska. Jej zdaniem najtrudniejszymi przeciwniczkami mogą okazać się zespoły z Poznania i Kluczborka. Z gospodyniami MKS zagra pierwszy mecz. – Wydaje mi się, że jeśli wygramy, potem pójdzie już z górki – uważa Sadowska.
Kadeci Dekorii prowadzeni przez Piotra Godulę o awans do półfinałów powalczą w stolicy Dolnego Śląska. Świdniczanie trafili do podgrupy A wraz z GKAS Krosno Odrzańskie i Piastem Krotoszyn. W podgrupie B znalazła się Gwardia Wrocław, MMKS Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel Jastrzębie. System rozgrywek jest identyczny, jak u dziewczyn. –  Skupiamy się na pierwszym meczu, bo jeśli go wygramy to już praktycznie będziemy w czwórce, a co będzie potem? Zobaczymy. Na pewno będziemy walczyli. Oczywiście mamy marzenie, a jest nim awans do półfinałów – mówi trener Godula.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *