Siatkarki zagrają pod nowym szyldem

W nadchodzącym sezonie zmieni się nazwa Miejskiego Klubu Siatkówki. Nowa powinna ucieszyć wszystkich kibiców szanujących historię lokalnego sportu.

mks siatka 25

Do aktualnie obowiązującego członu MKS dojdzie „Polonia”. Siatkarski klub nabędzie również prawo do posługiwania się herbem i biało-zielonymi barwami. Decyzja o powrocie do historycznej nazwy zapadła kilka tygodni temu, teraz jest czas na uporządkowanie spraw formalnych – wpisów, zgłoszeń itp. Pod szyldem Polonii siatkarki pierwszy raz zagrają podczas odbywającego się po wakacjach turnieju im. Tadeusza Ząbka. Wtedy też mają się odbyć skromne uroczystości związane ze zmianą nazwy. – To dla nas bardzo ważne i symboliczne wydarzenie – uważa Grażyna Działowska, prezes MKS Świdnica. – Z nazwą Polonia łączą się największe sukcesy świdnickiej siatkówki. Zrobimy wszystko, aby godnie reprezentować herb i barwy Polonii – dodaje Działowska.

Dysponentem nazwy MKS Polonia jest sekcja akrobatyki sportowej. Jeszcze w lutym działacze MKS-u zwrócili się do zarządu „akrobatów” z prośbą o wyrażenie zgody na korzystanie z nazwy i herbu. – Oczywiście z naszej strony nie było żadnych przeszkód. Cieszymy się, że siatkarki chcą kontynuować tradycje Polonii – mówi Piotr Szczygieł, prezes MKS Polonia. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku MKS Polonia wyraziła wolę do oddania w użyczenie herbu i nazwy „piłkarskiej” Polonii-Stali. Działacze z ulicy Śląskiej jeszcze nie zdecydowali się jednak na taki krok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *