Siatkarki walczą o finał MP

siatkauniwersal2

siatkauniwersal2Za juniorkami MKS-u Świdnica pierwszy mecz turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. W piątek podopieczne Marka Olczyka zmierzyły się z gospodyniami imprezy – Zrywem Volley Iława.

 

Za juniorkami MKS-u Świdnica pierwszy mecz turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. W piątek podopieczne Marka Olczyka zmierzyły się z gospodyniami imprezy – Zrywem Volley Iława.

Zryw Volley Iława – MKS Świdnica 3:1 (25:12, 25:18, 22:25, 25:17)

MKS: Gezella, Sowa Woszczyńska, Druciak, Rafałko, Woźniak, Godyla (libero) oraz K. Grzelka (libero 2), Jewiarz

Niestety, początek turnieju ni był udany dla świdnickiej drużyny. MKS przegrał 1:3. – Zespół zagrał poniżej swoich możliwości, słabiej niż w Poznaniu na ćwierćfinałach. Mieliśmy problem z przyjęciem i atakiem ze skrzydeł. Muszę jednak powiedzieć, że Iława bardzo mi się podobała. Chyba nie widziałem drugiej drużyny, która tak potrafi bronić. Były świetne, mają to chyba z gry na plaży, bo kilka zawodniczek gra też w siatkówkę plażową – mówi trener Olczyk. siatkauniwersal2

W drugim piątkowym meczu MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:2 Spartę Warszawa. W sobotę MKS zagra ze Spartą, a w niedzielę z Dąbrową Górniczą. Dwa najlepsze zespoły awansują do turnieju finałowego.

– Czeka nas trudne zdanie. Na tym etapie nie ma już słabych zespołów. Broni jednak nie składamy. Będziemy walczyli – zapowiada szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że zespół juniorek MKS przez cały sezon borykał się z problemami kadrowymi i zdrowotnymi. Z tego też powodu w składzie jest kilka kadetek. Już sam awans do półfinału jest dużym sukcesem.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *