Siatkarki Polonii zaczynają sezon!

Domowym meczem z Sokołem Radzionków siatkarki Polonii Świdnica zainaugurują nowy sezon w II lidze. Pierwszy mecz biało-zielonych już w sobotę, 5 października o godzinie 15.00 w hali widowiskowo-sportowej Zawiszów im. Haliny Aszkiełowicz.

W lidze zagra dziesięć zespołów. Obok świdniczanek i zespołu z Radzionkowa, także Olimpia Jawor, SMS PZPS II Szczyrk, Jedynka Siuewierz, Energa MKS Kalisz, MKS II Dąbrowa Górnicza, Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, Silesia Volley Mysłowice i Sobieski Oława.

Przed podopiecznymi Magdaleny Sadowskiej ciekawy sezon, w którym wykrystalizuje się faktycznie zupełnie nowa drużyna. Po poprzednim sezonie świdnicki zespół opuściło kilka zawodniczek. Przyjmująca Ania Maziakowska, rozgrywająca Ania Śmidowicz i atakująca Sandra Mielczarek to zawodniczki, które przez dwa sezony grały pierwsze skrzypce w zespole, W nadchodzącym sezonie dziewczyny najprawdopodobniej wzmocnią zespół z Oławy, z którym przyjdzie Polonii rywalizować w obecnym sezonie. Podobny kierunek obrała bardzo uniwersalna i utalentowana Paulina Jewiarz. Środkowa Armelle Fernandez oraz libero/przyjmująca Kasia Bojko reprezentowały Polonię w zeszłym sezonie i obecnie rozglądają się za nowymi klubami.

Kadra seniorek MKS-u Polonia Świdnica w rozgrywkach II ligi:
1. Malwina Bober – przyjmująca
2. Wiktoria Gałązka – libero
3. Alicja Januś – libero
4. Magdalena Kania – atakująca
5. Klaudia Kołodziejczak – środkowa
6. Katarzyna Kołtunowicz – libero
7. Daria Liwuś – przyjmująca
8. Zuzanna Miezgiel – rozgrywająca
9. Zuzanna Rut – środkowa
10. Barbara Ryba – przyjmująca
11. Julia Sobkowicz – libero
12. Ewa Woźniak – atakująca/przyjmująca (kapitan drużyny)
13. Anna Mieczkowska- rozgrywająca
14. Nikola Witkowska – środkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *