ShataQS akustycznie

shata

shataLaureatka muzycznego programu „Must be the Music” ShataQS, a właściwie Małgorzata Kuś już niebawem wystąpi w Świdnicy. Jej koncert jest zwiastunem 22. Świdnickich Nocy Jazzowych.

Laureatka muzycznego programu „Must be the Music” ShataQS, a właściwie Małgorzata Kuś już niebawem wystąpi w Świdnicy. Jej koncert jest zwiastunem 22. Świdnickich Nocy Jazzowych.

SzataQS

Artystka pochodzi z Kamieńca Ząbkowickiego. To wokalistka z dużym doświadczeniem scenicznym, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalistyki. W 2001 r. wygrała finał programu „Szansa na Sukces” emitowany w TVP. Występowała również w Studio Buffo w Warszawie, w musicalu „Metro”. Na wiele lat wyjechała z kraju do USA i Japonii, gdzie występowała u boku m.in. Macy Grey, Judith Hill, Sheila Jordan.

W 2013 r. została laureatką muzycznego programu telewizji Polsat „Must be the Music”, a rok później wystąpiła na dużej scenie Przystanku Woodstock oraz została laureatką międzynarodowego festiwalu Emergenza w Niemczech. W styczniu 2015 r. wystąpiła w wielkim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie na scenie przy Pałacu Kultury.

Jej koncert odbędzie się w czwartek, 12 lutego o godzinie 19.00 w świdnickim Klubie Bolko. Wstęp wolny.

W tym samym dniu o godzinie 11.00 artystka poprowadzi warsztaty z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych w III LO w Świdnicy.

Organizatorem wydarzenia jest „Arte” Artur Janicki, Fiesta Music oraz ŚOK. 

opr. bfg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *