Seniorzy świętują (FOTO/VIDEO)

Wielką świąteczną i muzyczną paradą seniorów wystartowała Świdnicka Kolęda. Udział w niej wzięli goście z Czech oraz zaprzyjaźnionych polskich miast. Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”.

Impreza rozpoczęła się świąteczną paradą seniorów, którzy w rytm orkiestry przemaszerowali z ulicy Nauczycielskiej do Rynku, gdzie rozpoczęło się zwiedzanie miasta z przewodnikiem i udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Następnie w Klubie Bolko będzie miała miejsce uroczysta polsko-czeska wieczerza wigilijna, podczas której wystąpi chór z Kędzierzyna-Koźla, zespół Barunka z Czeskiej Skalicy oraz zespół Jubilat ze Świdnicy.

W ramach projektu świdniccy seniorzy uczestniczyli już w kilku integracyjnych wydarzeniach – pikniku seniora, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu, święcie smoka w czeskim Trutnowie, Targach Senioralnych w Kłodzku, Senioriadzie Sportowej w Świdnicy i dożynkach w Czeskiej Skalicy. Tym razem gospodarzem spotkań integracyjnych będzie ponownie Świdnica, która gościć będzie seniorów z Nachodu, Czeskiej Skalicy, Trutnova, Kędzierzyna – Koźla i Kłodzka.

Celem projektu jest utworzenie i rozwój transgranicznej sieci współpracy samorządów lokalnych, ich jednostek oraz organizacji pozarządowych pracujących na rzecz seniorów. Projekt ma wykreować wśród seniorów postawy aktywności, otwartości na nowe znajomości, otaczający świat oraz dodać odwagi osobom starszym i zachęcić je do zaangażowania się w życie lokalnej społeczności. Działania współfinansowane są przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *