Seniorzy rozpoczęli studia (FOTO)

Seniorzy ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dzisiaj, 4 października uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2016/2017. Były przemówienia, wzruszenia oraz ślubowanie i wręczenie legitymacji nowym członkom, a sala teatralna wypełniona po brzegi studentami. Po raz dziesiąty odśpiewali oni wspólnie studenckie „Gaudeamus Igitur”.

inauguracja utw świdnica bfg (3)

Na wstępie powitano wszystkich zgromadzonych gości, samorządowców, wykładowców oraz studentów. Seniorzy dla wszystkich bili gromkie brawa. Następnie przemówienia dokonał prezes ŚUTW Jan Starek, a później nastąpiło uroczyste ślubowanie. – Życzę Wam, aby ta chwila na długo zapadła w Waszą pamięć i serca. Uwierzcie mocno, że w tym momencie otwierają się przed Wami zupełnie nowe możliwości i jawią się nowe horyzonty – mówił do nowych studentów prezes.

Głos zabrała również obecna na uroczystości prezydent Świdnicy. – Cieszę się, że jest w mieście grupa osób, która znajduje na to studiowanie czas i która podchodzi do tego bardzo serio. Te zajęcia to alternatywa dla takiego bezsensownego tracenia czasu na przykład przed telewizorem, ale też dla samotności – mówiła Beata Moskal-Słaniewska.

Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje i prowadzi działalność wśród seniorów Ziemi Świdnickiej od 2007 roku. Cieszy się dużą popularnością ze względu na bogatą ofertę i możliwości realizacji przez osoby starsze swoich pasji i zainteresowań. Seniorzy uczestniczą w wielu ciekawych zajęciach, jeżdżą na wycieczki, jaką warsztaty i rozmaite spotkania towarzyskie. Niektóre zajęcia są darmowe, inne płatne, ale każde sprzyjają integracji i służą aktywizacji intelektualnej, społecznej i psychicznej osób w podeszłym wieku.

Wykład na temat „Czy nuda musi być nudna?” wygłosił tradycyjnie Zdzisław Grześkowiak. Nie zabrakło też występów artystycznych. Z programem „Prawda czasu czy ekranu – lata 60-te” wystąpili studenci z UTW pod kierownictwem Teresy Cory.

Uroczystość zakończyły wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku w holu miejskiego teatru.

Relacja w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *