Rozśpiewany i kolorowy korowód zespołów senioralnych zaprezentował się w sobotę, 21 maja w świdnickim Rynku w ramach Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

senioriada seniorzy (74)

Na pierwszą edycję wyjątkowej imprezy zaprosił Świdnicki Ośrodek Kultury. – Cieszę się, że w Świdnicy będzie odbywał się Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów. Mam nadzieję, że impreza na stałe zagości w miejskim kalendarzu imprez – mówił prowadzący Wojciech Skiślewicz.

Patronatem honorowym przegląd objęli: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz oraz wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Przegląd adresowany jest do seniorów z terenu powiatu świdnickiego – działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach seniorskich – zarówno w zespołach artystycznych, jak i do wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną – tłumaczy Mariusz Kozłowski ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

W tym roku na świdnickiej scenie zaprezentowali się: zespół Ludowo-Estradowy Mokrzeszów, zespół teatralny Kijanki ze świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Senyor Rici z Żarowa, zespół A To Heca z Pszenna, Jesienna Gama z UTW w Świdnicy, zespół Retro ze Strzegomia, Grupa Teatralna UTWorki, Jaworzynianie, Wanda Karaśkiewicz, poetka i solistka z UTW w Świdnicy oraz Zespół Folklorystyczny Dobromierzanie.

Wśród atrakcji były: prezentacja uczestników w krótkim korowodzie wokół Rynku, występy zespołów na scenie, wręczenie podziękowań i pamiątkowych statuetek oraz spotkanie integracyjne z poczęstunkiem.

Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego seniorów, poszukiwanie nowych form pracy artystycznej, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla seniorów, instruktorów i animatorów działalności kulturalnej, integracja społeczna oraz aktywizacja środowiska senioralnego.

zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *