Seniorzy Dekorii nie zagrają w III lidze

dekoria

Po trzech latach walki z rywalami i przeciwnościami losu Dekoria Świdnica wywiesiła białą flagę. Klub nie zgłosił męskiego zespołu seniorów do rozgrywek w III lidze. – Wracamy tylko do szkolenia młodzieży – mówi Piotr Kurnicki, prezes Dekorii.

 

Po trzech latach walki z rywalami i przeciwnościami losu Dekoria Świdnica wywiesiła białą flagę. Klub nie zgłosił męskiego zespołu seniorów do rozgrywek w III lidze. – Wracamy tylko do szkolenia młodzieży – mówi Piotr Kurnicki, prezes Dekorii.

Najstarszy zespół Dekorii od samego początku borykał się z wieloma kłopotami. Grupa pasjonatów z trenerem Marcinem Kucem robiła wszystko, aby wskrzesić w Świdnicy seniorską siatkówkę. Ponad dziesięć lat temu nie udało się toi ekipie DORS-ów, nie udało się też i teraz. Chociaż przez długie miesiące siatkarze sami współfinansowali swoją pasję, to w końcu dotarli do ściany. – Stać nas było tylko na zgłoszenie dwóch drużyn. Wybraliśmy młodzików i kadetów. Na więcej nie było zainteresowania ze strony władz miasta, dlatego zrezygnowaliśmy z seniorów – tłumaczy prezes Kurnicki. Żałuje tej decyzji, ale przyznaje też, że projekt pod nazwą „Siatkówka seniorów w Świdnicy” miał w sobie coś z szaleństwa. – To było trochę takie pospolite ruszenie…

Zawodnicy, którzy grali w Dekorii rozpierzchli się po innych klubach lub postawią na rekreację. Być może kilku graczy trafi do UKS-u Volley Żarów, który po wycofaniu Dekorii będzie jedynym trzecioligowym zespołem w powiecie świdnickim. – Sezon rozpoczynamy 3 października. Zagramy w zupełnie innym składzie niż przed rokiem. Odeszli chłopcy, którzy zakończyli naukę w szkole średniej. Do kadry włączyliśmy młodszych zawodników, takich jak: Michał Serwicki, Michał Wróbel, Tomasz Knecht, Kamil Nowak czy Bartosz Adamski. Tymi bardziej doświadczonymi nadal będę ja z bratem Arturem i Tomek Botwina – mówi trener Marcin Wójciak.

Żarowianie rozpoczną rozgrywki w sobotę, 3 października meczem na własnym parkiecie z BTS-em Elektros Bolesławiec. W sezonie 2015/16 w dolnośląskiej III lidze zagra osiemnaście zespołów. W pierwszej fazie rywalizacja toczyć się będzie w trzech sześciozespołowych grupach. Po dwie najlepsze drużyny awansują do fazy finałowej i spróbują swoich siła w walce o II ligę. Pozostałe zagrają o miejsca 7-18.

 

III liga siatkówki

Grupa A

1. kolejka (3.10): UKS Volley Żarów – BKS Elektros Bolesławiec, Ren Bur Złotoryja – Sudety Kamienna Góra, Ikar Legnica – KS Jelenia Góra

 

Grupa B

Rssiek Syców, Ziemia Milicka Milicz, Ogień Żmigród, Pogoń Góra, Olimp Obroniki Śl., Siatkarz Bierutów

 

Grupa C

ZTS Ząbkowice, Volley Jelcz-Laskowice, Gwardia Wrocław, Tygrysy Strzelin, Olavia Oława, Opal Kudowa

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *