Seniorki Polonii z nowym sztabem trenerskim

Wiemy już, kto zastąpi Marka Olczyka na stanowisku pierwszego szkoleniowca drugoligowych siatkarek Polonii Świdnica. To odważna decyzja działaczy klubu.

Schedę po Olczyku przejął duet: Mateusz Dąbrowski, Magdalena Sadowska. Pierwszym trenerem będzie Dąbrowski, który w ostatnich miesiącach współpracował z Olczykiem, ale zupełnie niedawno, bo kilkanaście dni temu zdał egzaminy trenerskie. Sadowska pracowała ostatnio z zespołem kadetek. W pracy z seniorkami nie ma doświadczenia, ale z pewnością jej wielkim atutem jest piękna i długa kariera zawodniczki. W wieku 18 lat opuściła Świdnicę i przeniosła się do Nike Węgrów. Następnie trafiła do Skry Warszawa  i niemieckiego VbF Suhl. Po  występowała w Tauron MKS-ie Dąbrowa Górnicza, KPSK Stali Mielec i Armaturze Eliteski UE Kraków. Ze Skrą zdobyła srebrny, a z Dąbrową Górniczą brązowy medal mistrzostw Polski. Z niemieckim klubem zajęła trzecie miejsce rozgrywkach ligowych oraz zdobyła Puchar Niemiec. Ponadto w reprezentacji Polski rozegrała trzynaście spotkań. Do Świdnicy wróciła w 2013 roku, niestety kontuzja sprawiła, że niezbyt długo cieszyła się ponowną grą w macierzystym klubie.

Włodarze Polonii tłumaczą, że wybór trenerów podyktowany był zmianą stylu gry zespołu na grę szybszą, bardziej urozmaiconą. – Cieszę się, że zarząd klubu obdarzył mnie takim zaufaniem powierzając mi prowadzenie pierwszego zespołu. Będzie to na pewno spore wyzwanie aby powtórzyć sukces z zeszłego sezonu, natomiast jako sztab trenerski jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń – komentuje Dąbrowski. Sadowska nie kryje radości, ale i zaskoczenia. –  Przez ostatni czas trenując z zespołem kadetek nie myślałam nawet o pracy z zespołem seniorskim. Rozpisany miałam już cykl treningowych na przyszły sezon.
Powołanie do pracy szkoleniowej przy pierwszym zespole będzie dla mnie dużym wyzwaniem i zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby przyczynić się do jak najlepszych osiągnięć zespołu. Wraz z Mateuszem preferujemy podobny styl gry i wizję zespołu, dlatego zarząd klubu powierzył nam prowadzenie pierwszego zespołu. Czekamy jeszcze na ostateczny skład zespołu, który powinien być znany już w niedługim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *