Schronisko dla zwierząt coraz bliżej

Budowa świdnickiego schroniska dla zwierząt coraz bliżej. Urząd Miejski wyłonił wykonawcę.

schronisko

Do konkursu na budowę schroniska dla bezdomnych psów i kotów zgłosiło się aż 16 firm. Przetarg ostatecznie wygrał Zakład Ogólnobudowlany Tadeusza Brońskiego ze Świdnicy. Mimo że zamierza on zrealizować inwestycję za ponad milion złotych, to i tak była to najtańsza z ofert.

Przypomnijmy, schronisko powstanie w okolicach Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej przy ul. Pogodnej w Świdnicy. Do świdnickiego schroniska będą mogły trafić nie tylko bezdomne psy. – Wstępna koncepcja była również konsultowana z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy m.in. zgłosili propozycję budowy kociarni, co uwzględniono w projekcie – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W I etapie ma zostać wybudowany budynek główny – segment administracyjno-biurowy z zapleczem socjalnym dla pracowników obsługi schroniska. Ponadto wykonany zostanie segment weterynaryjny z pomieszczeniem zabiegowym, salą operacyjną, zapleczem weterynaryjnym i izolatką dla zwierząt chorych, a także segment gospodarczo–techniczny z kuchnią i magazynem przechowywania pokarmu. Przewidziano także budowę pawilonu dla zwierząt, budynku chłodni oraz obudowę śmietnika, dojazdy, miejsca postojowe, dojścia oraz ogrodzenia wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych.

Obiekt ma być gotowy do 15 czerwca 2016 roku.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *