Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy – ponad 500 zwierząt rocznie. Przekaż 1%

Takim wstępem chcemy zaznajomić Państwa z działalnością naszego schroniska, którego właścicielem jest Urząd Miejski w Świdnicy a operatorem Fundacja Mam Pomysł. Na Pogodnej 3 działamy już piąty rok. Wystartowaliśmy 1 stycznia 2017 roku w nowym obiekcie, który stopniowo doposażamy i wykorzystujemy potencjał miejsca na pomoc czworonogom.

W minionym roku do schroniska przyjęliśmy 506 zwierząt. W tym 293 psy oraz 207 kotów. Pozostałe zwierzaki to inne. Opiekowaliśmy się między innymi gadami. Mieszkał z nami boa, scynk, czy chomiki. Nowe domy znalazło 322 podopiecznych, zaś do właścicieli powróciło 98 pupili. Rok zakończyliśmy z 97 pupilami na pokładzie.

Nasze schronisko pełni rolę miejsca spotkań, działań, wymiany doświadczeń. Współpracujemy z ponad setką wolontariuszy, a na naszych stronach ujrzycie mnóstwo wspólnych działań. Zapraszamy do siebie szkoły, przedszkola, inne organizacje, z którymi wspólnie polepszamy byt zwierząt w schronisku.

Pomagamy nie tylko zwierzętom, ale też ludziom. Wielokrotnie z naszą Fundacją udzielamy wsparcia opiekunom zwierząt w potrzebie, przyjmujemy od mieszkańców Świdnicy zwierzęta w obliczu prawdziwych dramatów życiowych – ciężka choroba opiekuna, problemy rodzinne, czy śmierć właściciela zwierzęcia.

Schronisko ściśle współpracuje ze Strażą Miejską, z którą docieramy na miejsca zdarzeń drogowych, porzuceń psów i kotów, czy interwencji z udziałem zwierząt dzikich. Praca schroniska i fundacji to nie tylko codzienna opieka nad bezdomnymi czworonogami na Pogodnej 3. To właśnie wyjazdy, interwencje całą dobę przez 7 dni w tygodniu, to także rozmaite projekty tworzone z lokalną społecznością, wolontariuszami.

Apel o 1% podatku ma dla nas szczególne znaczenie. Wsparcie przeznaczamy na ratowanie zwierząt. Potrzebne nam są klatki, transportery, fundusze na wzbogacanie psich kojców, doposażanie pomieszczeń zwierząt, suplementy wspierające odporność naszych podopiecznych, dodatkowe badania, leczenie.

Gdyby nie pomoc z zewnątrz (darowizny, 1 % podatku) nasze schronisko nie działałoby tak, jak dziś. Nie mielibyśmy szansy zapewnić opieki na tak wysokim poziomie i walczyć o szczęśliwe zakończenia – adopcje.

Tegoroczne wsparcie z 1% podatku chcemy dodatkowo przeznaczyć na współpracę z fachowcami z dziedzin psiego i kociego behawioryzmu, wspieranie opiekunów zwierząt po adopcjach, zatem pomoc ma ogromne znaczenie.

Apelujemy o pomoc, przekazanie wsparcia na numer KRS 0000577643, cel szczegółowy: schronisko Świdnica. Rezultaty pomocy i danej zwierzakom szansy zobaczą Państwo na naszych stronach.

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *