Sala w Bystrzycy na finiszu

Stan surowy zamknięty już jest. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Wszystko wskazuje, że w nowym roku szkolnym zajęcia z wychowania fizycznego odbywać się będą na nowym obiekcie sportowym, o powierzchni użytkowej blisko 910 m2. Wartość inwestycji szacowana jest na 2,53 mln zł, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017 na kwotę blisko 1 mln zł.

Sala sportowa przy SP w Bystrzcy Górnej

Sala gimnastyczna zaprojektowana została jako obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, o zwartej, regularnej prostopadłościennej bryle, zróżnicowany wysokościowo przez obniżenie kubatury nad pomieszczeniami zaplecza. Obiekt wykonany zostanie w technologii tradycyjnej i składał się będzie z czterech zespołów funkcjonalnych:

  • sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz,
  • zaplecza higieniczno sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej,
  • zaplecza techniczno magazynowego,
  • łącznika ze strefą wejściową do budynku stanowiący także połączenie z budynkiem szkoły.

Sala w Bystrzycy Górnej będzie kolejnym obiektem sportowym zlokalizowanym przy placówce oświatowej. Nowoczesny obiekt sportowy mieści się przy centrum oświatowym w Witoszowie Dolnym. Do dyspozycji uczniów ale i wszystkich chętnych jest pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala do squasha, profesjonalna ścianka wspinaczkowa, sala fitness. Sale sportowe posiadają także centra edukacyjne w Pszennie oraz Lutomi Dolnej.
Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe MIRS Sp. z o.o. ze Spalic k/ Oleśnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *