„Ósemka” jak nowa

szkola 03

szkola 03Nowe okna i drzwi, wymiana instalacji elektrycznej, centralne ogrzewanie, wentylacja mechaniczna, doposażenie szkoły w szafki szkolne dla każdego ucznia, tablice interaktywne, nowoczesne komputery, odnowione klasy i toalety – to tylko niektóre z udogodnień, jakie teraz posiada Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy. Jej budynek „b” wraz z salą gimnastyczną przeszedł gruntowny remont.


Nowe okna i drzwi, wymiana instalacji elektrycznej, centralne ogrzewanie, wentylacja mechaniczna, doposażenie szkoły w szafki szkolne dla każdego ucznia, tablice interaktywne, nowoczesne komputery, odnowione klasy i toalety – to tylko niektóre z udogodnień, jakie teraz posiada Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy. Jej budynek „b” wraz z salą gimnastyczną przeszedł gruntowny remont.

szkola 10

Pierwszy etap projektu zakończył się w listopadzie 2014 roku. Modernizację i wyposażenie budynku „b” udało się wykonać w niecały rok. W ramach zadania „Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Wałbrzyskiej 39 w Świdnicy – modernizacja obiektów dydaktycznych na terenie powojskowym” kompleksowo odnowiono i przebudowano wnętrze. Powstały dwa oddziały przedszkolne cechujące się wysokim standardem dostosowania dla pięciolatków. Szkoła zyskała również dwie nowe pracownie: językową i komputerową. Sale zostały doposażone w 9 tablic interaktywnych oraz 61 komputerów All-in-One. Przebudowana została również część biblioteczna, która zyskała nowe regały i szafki.

Radości ze zmian, jakie zostały przeprowadzone w placówce nie kryje dyrektor SP8. – Kompleksowy remont elewacji budynku „b” wraz z doposażeniem sprawił, że podniósł się standard szkoły. Uważam, że jesteśmy teraz szkołą na miarę XXI wieku, efekt końcowy robi wrażenie – mówi Małgorzata Gryń-Chlebicka, dyrektor szkoły.

Koszt całego zadania to 3 891 450, 70 mln zł brutto, w tym samo doposażenie wyniosło ponad 640 tys. zł. Warto dodać, że zdecydowana większość, bo 85 proc. stanowi unijne dofinansowanie, a pozostałe 15 proc. pochodzi z Gminy Miasto Świdnica.

Więcej o rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy w najbliższym papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Beata Fgurna-Garbiec, foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150121szkola{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *