Rutkowski zatrzymuje w Wałbrzychu

Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zatrzymało mężczyznę – który jego zdaniem – może mieć związek z napadem, do którego doszło na początku lutego w Wałbrzychu. Sprawcy ukradli wówczas poszkodowanym kwotę 125 tysięcy funtów.

Akcja Krzysztofa Rutkowskiego (3)

Do zatrzymania doszło wczoraj około godziny 14.40 w Wałbrzychu, gdy mężczyzna zatrzymał się samochodem na chodniku. Detektywi zajechali mu drogę i wyciągnęli z auta. W pojeździe było jeszcze dziecko, które zostało oddane natychmiast babci. Po chwili na miejscu była również policja. Funkcjonariusze zabrali mężczyznę. Krzysztof Rutkowski pojechał do prokuratury. Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej opowie o szczegółach akcji.

Przypomnijmy: Sprawcy weszli do mieszkania w starej kamienicy podając się za policjantów. Następnie skuli przebywającego w środku mężczyznę. W kilka minut zdążyli splądrować pomieszczenie zabierając 125 tysięcy funtów. Najprawdopodobniej nie zauważyli znajdujących się w pościeli kolejnych 500 tysięcy złotych. – Osoby, które w pewien sposób powiązane są z poszkodowanym poprosiły mnie o pomoc. Boją się czy teraz one nie będą ofiarami. Dlatego tutaj jestem. Tym bardziej, że kilkanaście dni później doszło do kolejnego incydentu. Tam sprawcy zerwali podłogę szukając najprawdopodobniej pieniędzy – mówił w lutym na spotkaniu z dziennikarzami Krzysztof Rutkowski. Nagrodą za pomoc w zatrzymaniu sprawców była kwota 10 tysięcy euro.

tekst i foto redakcja

Akcja Krzysztofa Rutkowskiego (3) Akcja Krzysztofa Rutkowskiego (8) Akcja Krzysztofa Rutkowskiego (9)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *