Ruszyły zapisy na 3. RST Półmaraton Świdnicki

Fundacja WroActiv oraz samorządy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki i Gmina Świdnica zapraszają do udziału w 3.RST Półmaratonie Świdnickim, który odbędzie się 4 listopada. Ruszyła już rejestracja uczestników na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl.

 

– Ostatnie wydarzenia sportowe organizowane w naszym mieście, jak chociażby akcja „Świdnica na rowery” udowadniają, że świdniczanie to bardzo aktywni sportowo ludzie. Chcemy propagować zdrowy tryb życia i zachęcić jeszcze więcej osób do spędzania wolnego czasu czynnie i na świeżym powietrzu. Trzecia edycja Półmaratonu Świdnickiego to doskonała ku temu okazja i jednocześnie ogromna promocja miasta – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Liczba miejsc jest ograniczona – maksymalnie w wydarzeniu może uczestniczyć 1500 osób. W biegu prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat do dnia 3 listopada 2017 roku.

Pakiet podstawowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego pozostaje bez zmian i wynosi 40 zł. Zawodnicy do pokonania będę mieli około 21 kilometrów ulicami Świdnicy i okolicznych miejscowości. Start odbędzie się na świdnickim Rynku, dalej trasa przebiegać będzie tak, jak w ubiegłym roku, czyli ulicami – Kotlarską – Muzealną – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńską – Parkową – Saperów – Rzeźniczą – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląską – Przyjaźni – Kraszowicką oraz przez wsie Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyna Dolna i z powrotem do Świdnicy ulicą Przyjaźni – Zieloną – Śląską – meta: Stadion OSIR.

Dla 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN przewidziano nagrody pieniężne, a dla 3 najlepszych w kategoriach wiekowych, nagrody rzeczowe. Obok klasyfikacji mieszkańców powiatu świdnickiego i pracowników firmy RST, w tym roku dochodzą dwie nowe: mieszkańców gminy Strzegom oraz Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

 

Dla najmłodszych tradycyjnie przygotowane zostaną także biegi na dystansach od 200 do 1800 metrów. Odbędą się one na stadionie sportowym w  Świdnicy. Regulamin i zapisy dostępne będą od 1 września.

Oprócz zmagań biegowych podobnie jak w roku ubiegłym LZS przygotuje miasteczko sportowe, w którym można będzie spróbować swoich sił w konkurencjach tj.  rzuty woreczkami (numerologia), rzuty ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.

 

Zorganizowany zostanie również bieg dodatkowy, czyli „Dzika Piątka” – pięciokilometrowa trasa, którą przebiec będzie mogło 300 zawodników.

 

Szczegółowe informacje związane z 3.RST Półmaratonem Świdnickim, znajdują się na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl oraz na facebooku „RST Półmaraton Świdnicki „.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *