Ruszyli na pomoc rannej koleżance (FOTO)

40 młodych adeptów OSP ruszyło w sobotę na pomoc rannej koleżance, która ucierpiała podczas gry terenowej. Wykazując się empatią, opanowaniem i dyscypliną udzielili pierwszej pomocy i wezwali na pomoc jednostkę OSP Witoszów.

 Na szczęście cała akcja została zaplanowana i była tylko ćwiczeniami przeprowadzonymi w ramach projektu „Fajna zabawa, ale poważna sprawa” prowadzonego przez OSP Witoszów Dolny. To projekt, który dofinansowano w ramach zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego w zakresie bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności – doposażenie w sprzęt ochotniczych straży pożarnych.
Młodzież wraz z opiekunami udała się do lasu na przygotowaną wcześniej grę terenową. Z pomocą leśników i strażaków, po odszukaniu ukrytych znaków miała za cel dotrzeć do umówionego miejsca. W odnalezieniu drogi wspomagali się nawigacją, kompasem i mapą. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się łączność radiowa. Grupa Srebrna i Zielona musiały meldować sobie wzajemnie swoje położenie i wykonanie zadań. Podczas odpoczynku zdarzył się jednak wypadek. I zamiast planowanego pikniku młodzież musiała znaleźć w sobie siły, aby udzielić pomocy.
– „Cała akcja utrzymywana była w tajemnicy, by sprawdzić jak dzieci zareaguję na niecodzienną sytuację. Poradziły sobie znakomicie. Nie tylko słuchały z zainteresowaniem szkolenia ratowniczego, ale same brały czynny udział w opatrywaniu ran i transporcie poszkodowanej do najbliższej drogi gdzie czekała pomoc” – mówi opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Andrzej Kulik.
Ciężki wysiłek został nagrodzony odpoczynkiem przy ognisku. I nawet strugi deszczu nie mogły popsuć tak wyśmienitej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *