Ruszają do boju

konwencjaŚWIEBODZICE. Konwencja wyborcza KWW Bogdana Kożuchowicza odbyła 4 listopada.

ŚWIEBODZICE. Konwencja wyborcza KWW Bogdana Kożuchowicza odbyła 4 listopada.

konwencjaŚwiebodziczanie usłyszeli program wyborczy kandydata na burmistrza Bogdana Kożuchowicza, mogli także zobaczyć wszystkich kandydatów tego komitetu do Rady Miejskiej Świebodzic. Prezentację na żywo uzupełniła profesjonalna prezentacja multimedialna, którą goście obejrzeli na telebimie.

W konwencji wzięło udział wielu znanych polityków, zarówno szczebla samorządowego, jak i parlamentarnego, wyrażając w ten sposób poparcie dla kandydatury Bogdana Kożuchowicza. Byli to: poseł na Sejm RP Anna Zalewska (PiS), starosta świdnicki Zygmunt Worsa, wicestarosta Ryszard Wawryniewicz (kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Komitetu Wyborców Rafała Dutkiewicza), członek Zarządu Powiatu Roman Etel, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek (kandydat na prezydenta Świdnicy, Wspólnota Samorządowa), wiceprezydent Ireneusz Pałac, burmistrz Żarowa Lilla Gruntkowska, burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

– Spotkanie rozpoczęło się koncertem młodych ludzi, uczestników warsztatów „Zabawy dźwiękiem”, organizowanych przez świebodzickie Stowarzyszenie Bona Fide, dzięki dotacji gminy – relacjonuje Łukasz Kwadrans, pełnomocnik KWW Bogdana Kożuchowicza. – Młodzi artyści wprowadzili wszystkich zebranych w dobry nastrój, zresztą śpiewali jeszcze kilkakrotnie dzięki czemu konwencja przerodziła się w żywe, a już na pewno nie nudne spotkanie.

W pierwszej części głos zabrali zaproszeni goście. Padło sporo ciepłych, ale bardzo konkretnych słów pod adresem burmistrza Bogdana Kożuchowicza. – To najlepszy kandydat na burmistrza Świebodzic. Dlaczego? Jest kilka powodów: po pierwsze – można się z nim spierać, można mieć inne zdanie i nie martwić się, że będą z tego powodu jakieś niemiłe konsekwencje – mówiła posłanka Anna Zalewska.Bogdan Kożuchowicz potrafi łączyć, a nie dzielić, jest gwarancją stabilizacji i rozwoju tego miasta. Słucha ludzi i potrafi podzielić się swoim sukcesem z innymi, a to bardzo ważne.

Z kolei prezydent Wojciech Murdzek podkreślał, jak Świebodzice zmieniły się przez ostatnie lata, ile też zrobiły dla promocji całego regionu – wymieniając chociażby świebodzickie Targi Rzemiosła.

– W zasadzie chyba nie muszę życzyć ci, Bogdanie, zwycięstwa, bo jestem przekonany, że już je osiągnąłeś. Myślę, że uda się je potwierdzić już w I turze – mówił wicestarosta Ryszard Wawryniewicz.

Następnie głos zabrał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Przedstawił swój program wyborczy. Podkreślał, że przyszło mu pracować z wielu wspaniałymi ludźmi, dzięki którym Świebodzice są dziś postrzegane jako miasto prężnie rozwijające się, otwarte na współpracę, mające potencjał i możliwości. – I tacy są nasi kandydaci do Rady Miejskiej, wybierzcie ich, są naprawdę najlepsi – mówił, przedstawiając każdą osobę z osobna.

Oprac. ida

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *