Rusza Świdnica Cup!

36 zespołów z Polski, Czech i Niemiec stanie na starcie siódmej edycji Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. To jeden z największych młodzieżowych turniejów piłki ręcznej w Polsce. Podobnie jak w trzech ostatnich latach rywalizacja będzie toczyła się w dwóch miejscowościach, czterech halach i po raz drugi w aż czterech kategoriach wiekowych. Do Świdnicy i Witoszowa przyjedzie w sumie około 600 młodych piłkarzy ręcznych!

Trzydniowe zawody rozpoczną się w czwartek, 30 sierpnia i potrwają do soboty, 1 września. Juniorzy będą rozgrywać swoje mecze w  hali na osiedlu Zawiszów. Juniorzy młodsi zagrają w hali lodowiska, młodzicy w Witoszowie Dolnym, natomiast turniej chłopców odbędzie się w i sali gimnastycznej SP105  przy ulicy Saperów w Świdnicy. Ceremonia zakończenia Świdnica Cup odbędzie się około godziny 15.40 w hali na Zawiszowie.

Lista zgłoszeń jest bogata. Gospodarze – ŚKPR Świdnica będą reprezentowani we wszystkich kategoriach. Wśród gości festiwalu są:  LHC Cottbus EV z Niemiec, NH Nachod z Czech, Kadra Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej oraz kilkanaście klubów z całej Polski: MTS Kwidzyn, Kusy Szczecin, MKS Ustroń, Bachus Zielona Góra, Astra Nowa Sól, TS Siemiatycze, Spartakus Buk, Olimp Grodków, Orzeł Opole, OSiR Komprachcice, Chrobry Głogów, Dziewiątka Legnica, MKS MOS Wrocław, Śląsk Wrocław, Moto-Jelcz Oława, Bór Oborniki Śląskie.

Głównym organizatorem turnieju jest Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Partnerami turnieju są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, SP 1 i SP 105 w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *